Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

Oleje i smary SHELL

Najwyższa jakość, bezpieczeństwo i wydajność.

Niezawodność, która zaowocuje w twojej pracy.

Niższe koszty operacyjne przy zachowaniu wydajności maszyn.

Technologia opracowana wspólnie z producentami pojazdów rolniczych.

Skorzystaj z darmowej porady eksperta.

Oferujemy pełną gamę produktów, które zostały opracowane tak, aby w prosty sposób wybrać odpowiedni środek smarny dla Twojego urządzenia, w tym:

  • olej do silników Diesla dużej mocy
  • olej przekładniowo-hydrauliczny (UTTO)
  • uniwersalny olej do ciągników (STOU)
  • oleje przekładniowe i do osi napędowych
  • oleje hydrauliczne
  • smary

Gama Shell Rimula z technologią Dynamic Protection Plus

Ochrona przed kwasami

Kwasy powstające w silniku podczas spalania paliwa mogą się przedostać do skrzyni korbowej. Oleje niskiej jakości mogą nie ochronić istotnych podzespołów silnika przed tymi kwasami, co w konsekwencji może spowodować poważne uszkodzenie silnika. Oleje Shell Rimula zawierają wydajne dodatki przeciwutleniające, które neutralizują kwasy, zanim spowodują one uszkodzenie silnika.

Ochrona przed osadami

Osad na tłokach, szlam w skrzyni korbowej czy inne zanieczyszczenia w silniku mogą obniżyć jego wydajność i zwiększyć zużycie paliwa. Oleje Shell Rimula przeznaczone dla silników wysokoprężnych zawierają związki usuwające zanieczyszczenia i zapobiegające ich ponownemu powstawaniu, dzięki czemu doskonale czyszczą i chronią silnik.

Ochrona przed zużyciem

Ochrona przed zużyciem podzespołów jest niezwykle ważna w przypadku punktów narażonych na działanie wysokich obciążeń (np. w mechanizmie rozrządu i skrzyni biegów). Oleje Shell Rimula dla silników wysokoprężnych zawierają związki chroniące silnik, które reagują na wysokie ciśnienie i temperaturę, tworząc ochronną warstwę zapobiegającą zużyciu podzespołów.

Oleje Shell Rimula z technologią Dynamic Protection Plus

Gama Shell Spirax

Oleje Shell Spirax są przeznaczone do stałej ochrony układów przeniesienia napędu, podnosząc ich sprawność. Produkty Shell Spirax wyróżniają się specjalnymi właściwościami smarnymi i wysoką płynnością oraz zapewniają wyższą sprawność mechaniczną.

Oleje Shell Spirax

Gama Shell Tellus

Aby sprostać wymaganiom nowoczesnych układów hydraulicznych, Shell opracował gamę produktów Shell Tellus, która umożliwia wybór produktu najlepiej dopasowanego do potrzeb. Oferta obejmuje produkty wytworzone w nowoczesnej technologii, która zapewnia wydłużony interwał pracy.

Oleje Shell Tellus

Gama Shell Mysella

Rodzina olejów do silników gazowych Shell Mysella została stworzona , w celu minimalizacji powstawania depozytów w postaci laków , szlamów , osadów oraz aby utrzymać silnik w jak najlepszej czystości. Aby sprostać wyzwaniom szerokiej gamy silników gazowych i zastosowań, Shell opracował gamę płynów, która pozwoli wybrać produkt najlepiej dopasowany do potrzeb operacyjnych.

Oleje Shell Mysella

Gama Shell Omala

OLEJ DO PRZEKŁADNI PRZEMYSŁOWYCH, Dłuższa trwałość użytkowa oleju, oznacza mniej serwisowania maszyn, a w konsekwencji pozwala na ograniczenie przerw w ich pracy.

Oleje Shell Omala

Gama Shell Gadus

Linia smarów Shell Gadus została opracowana, by zapewnić lepszą ochronę przez zużyciem, wydłużyć żywotność i poprawić efektywność układu. Od smarów, które oferują niezawodne własności dla standardowych zastosowań do specjalistycznych gwarantujących niski poziom hałasu czy pracujących w wysokich temperaturach pod dużym obciążeniem - Shell Gadus to linia produktów, które pozwalają zoptymalizować sprawność układów i koszty ich eksploatacji.

Oleje Shell Gadus

Gama Shell Corena

Linia olejów Shell Corena do sprężarek została opracowana w celu ułatwienia doboru oleju, który pozwala na optymalizację kosztów prowadzonego biznesu, dzięki zwiększonej ochronie przed zużyciem, wydłużoną trwałość oleju i wysoką sprawność systemu. Opracowane przy ścisłej współpracy z klientami i producentami urządzeń. Wiele branż korzysta ze sprawdzonych smarnych produktów Shell, które dzięki swoim właściwościom tworzą wartość dodaną dla ich biznesu.

Oleje Shell Corena

Gama Shell Helix

Olej silnikowy Shell Helix– pomaga w utrzymaniu silników wysokoprężnych w czystości i zapewnia wydajną jazdę. Zastosowana mieszanina bazowych olejów mineralnych i syntetycznych pozwala osiągnąć lepsze parametry niż dla produktów zawierających tylko mineralny olej bazowy, Aktywnie chroni przed szkodliwymi osadami obniżającymi wydajność, Pomaga wydłużyć okres eksploatacji silnika, chroniąc przed zużyciem przy codziennej eksploatacji w ruchu miejski.

Oleje Shell Helix

Zapytaj o darmową wycenę